דיני ירושה ועזבונות

חוק הירושה התשכ"ה-1965 מסדיר את כל ענייני הירושה ביחס לאזרחי ישראל, דהיינו את הצוואה שאדם יכול להותיר אחריו בפטירתו ובמידה ואין צוואה בת תוקף, מיהם יורשי האדם עפ"י דין בהתאם למדרגות הקבועות בחוק הירושה. חוק הירושה מסדיר עניינים נוספים ביחס ניהול נכסיו של אדם לאחר פטירתו לרבות מי רשאי ומי פסול לרשת אדם אחר, צורות וסוגי צוואות, ניהול עיזבונות, מקרים חריגים ועוד.  

 

הן בטרם קבלת צו ירושה או צו קיום צוואה והן לאחר קבלתם, ניתן לפנות לרשם הירושה או לבית המשפט למשפחה בבקשה למינוי מנהל עיזבון. תפקידו של מנהל העיזבון הוא לכנס את נכסי העיזבון, לשלם את חובות העיזבון ולחלק את יתרת העיזבון בין היורשים. המוריש בצוואה יכול להורות על מינוי מנהל עיזבון ועל זהותו. הן מנהל העיזבון והן היורשים יכולים להגיע להסכם בין יורשים, ובמסגרת הסכם ירושה זה לקבוע את דרך חלוקת העיזבון אף בשונה מהקבוע בצו הירושה או בצוואה.

משרדנו עוסק בכל האספקטים הרלוונטיים של תחום זה לרבות עריכת צוואות, קבלת צו ירושה, קבלת צו קיום צוואה, ובפרט ניהול עיזבונות וטיפול במקרים מורכבים המערבים רכוש רב, משקים חקלאיים ו/או נכסים מסחריים, תעשייתיים וחברות.

תביעות יצוגיות

דיני חברות

ירושה ועזבון

דיני מקרקעין

חדלות ופרעון

משפט אזרחי

דיני חברות

ירושה ועזבון

דיני מקרקעין

חדלות ופרעון

משפט אזרחי

כתובת: מנחם בגין 23, מגדל לוינשטיין, קומה 13, ת"א

טל': 03-5669002 | פקס: 03-5669001 | דוא"ל: office@eitan-erez-law.com 

 

© כל הזכויות שמורות לאיתן ש. ארז ושות' - משרד עורכי דין 2021 

 

תקנון ומדיניות פרטיות 

עיצוב גרפי  ובניית אתרים - סטודיו דידה דיזיין